Niemal każdy dorosły człowiek, który regularnie udaje się na wizyty u stomatologa doświadczył bolesnego zabiegu, jakim jest leczenie kanałowe. Choć wydawać by się mogło, że bieżące monitorowanie stanu uzębienia powinno zapobiegać powstawaniu ubytków, to nadal leczenie kanałowe zęba wykonuje się w gabinetach stomatologicznych. Na czym polega samo badanie, a także czy w każdym przypadku leczenie musi być bolesne?

Poszczególne etapy

Na leczenie kanałowe pod mikroskopem decydują się ci dentyści, którzy dokładnie zbadali strukturę zęba i stwierdzą, że stan zapalny miazgi kwalifikuje się do tej metody zabiegu. Samo leczenie kanałowe opiera się na pięciu etapach, do których należy usunięcie chorej miazgi zęba, opracowanie jego kanałów, a następnie ich płukanie. Na końcu przygotowane kanały są uzupełniane i odbudowywana jest korona zęba. Warto pamiętać, że w przypadku badań stomatologicznych w XXI wieku nie należy obawiać się bólu! Stosowane metody znieczulenia skutecznie pomagają pacjentowi czuć się swobodnie w trakcie zabiegu, przez co także stomatolog ma ułatwioną pracę.

Rozwiązanie dla chorej miazgi

Leczenie kanałowe zębów to badanie należące do dziedziny stomatologii, jaką jest endodoncja. Zajmuje się ona tymi przypadkami chorób zębów, które dotyczą w sposób bezpośredni miazgi lub tkanek okołowierzchołkowych. To właśnie tu duże znaczenie ma leczenie kanałowe, które wykonywane jest za pomocą niezwykle cienkich narzędzi stomatologicznych. Czasem do badań wykorzystywany jest mikroskop.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...