Poszukując recepty na zdrowy uśmiech warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. W końcu kto, jeśli nie stomatolog będzie wiedział, w jaki sposób wybielić zęby i zmienić ich wygląd, by efekty oszałamiały każdego. Gabinety dentystyczne coraz częściej proponują swoim pacjentom licówki, których założenie może być kosztowne, jednakże osiągnięte efekty są długotrwałe i zadowalające. Jak wygląda założenie licówki na zęby i czy jest to zabieg, na którego stać nielicznych? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Nie wszystko na raz

Materiał, jakim jest licówka jest stosowany przez stomatologów nie tylko, jeśli chodzi o wybielanie zębów, lecz także o poprawę ich kształtu, czy uzupełnienie brakujących fragmentów szkliwa. Korony na zęby najczęściej zakładane są jedynie na te zęby, które widoczne są podczas uśmiechu, jednakże stosowane przez stomatologów metody pozwalają, by były one także nakładane na wszystkie zęby. Mitem jest, jakoby na licówki stać było jedynie nielicznych. Ci, którzy nie dysponują odpowiednią kwotą gotówki na założenie kompletu koron, mogą zdecydować się na ich pojedynczy montaż na szkliwie, który nie obciąża portfela.

Zdecyduj, co Cię interesuje

Proponowane przez dentystów licówki dzielą się na licówki porcelanowe i licówki kompozytowe. Korona porcelanowa jest trwała, odporna na uszkodzenia i przebarwienia, a dzięki nieregularnej powierzchni doskonale imituje naturalne szkliwo. Licówka kompozytowa nieco gorzej radzi sobie w przypadku przebarwień oraz wyglądu, jednakże inaczej, niż w przypadku koron porcelanowych- pacjent ma możliwość ich zdjęcia.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...