Regularne wizyty w gabinetach stomatologicznych mogą uchronić przed poważnymi chorobami zębów i dziąseł. Choć wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z prawdziwości tych słów to nadal większość nie przejawia chęci kontrolowania stanu zdrowia jamy ustnej. Tymczasem wykonywane przez dentystów zabiegi nie zawsze muszą oznaczać boleśnie przeprowadzone badania. Stomatologia estetyczna, która dba o wygląd zębów pacjentów proponuje zabieg, dzięki któremu można się wręcz zrelaksować. O czym właściwie mowa?

Skuteczna higienizacja

Zabieg, o którym mowa, czyli higienizacja to nic innego, jak usuwanie kamienia nazębnego z powierzchni szkliwa. Wykonuje go higienistka stomatologiczna za pomocą specjalnego urządzenia, emitującego ultradźwięki. To dzięki temu, że narzędzie to nie ingeruje bezpośrednio we wnętrze zęba zabieg jest przyjemny dla pacjenta. By mieć pewność, że kamień na zębach został usunięty całkowicie obok jego zdjęcia przeprowadza się także piaskowanie zębów, ich polerowanie i lakierowanie. To właśnie te zabiegi wchodzą w skład proponowanego przez gabinety dentystyczne zabiegu, jakim jest higienizacja.

Pamiętaj o regularności

Jednorazowe usunięcie kamienia nazębnego nie wystarczy, by w przyszłości się on nie pojawił. Właśnie dlatego warto zdecydować się na regularne wizyty u stomatologa. Kamień nazębny jest bardzo częstą przyczyną próchnicy, krwawienia zębów, a nawet nieprzyjemnego oddechu. Właśnie dlatego warto zadbać o jego usunięcie i regularne niwelowanie jego złogów w jamie ustnej.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...