Nieodwracalnie zniszczone szkliwo, a także chęć uzyskania nieskazitelnego uśmiechu to najczęstsze determinanty zakładania licówki. Specjalistyczny zabieg ich założenia wykonywany jest w gabinetach stomatologicznych i często wymaga kilku wizyt, by zamontowane nakładki doskonale imitowały prawdziwe szkliwo. Dzięki licówkom możliwe jest wybielanie zębów lub ogólna poprawa ich wyglądu. Korony zębowe dostosowywane są bezpośrednio do szczęki pacjenta, przez co bezpośrednio po zabiegu może on cieszyć się pięknym uśmiechem. Co warto wiedzieć na temat licówek?

Materiał ma znaczenie

Poszczególne licówki na zęby zbudowane są z różnych materiałów. Najpopularniejszymi są korona porcelanowa i licówka kompozytowa. Różnice pomiędzy nimi dotyczą w głównej mierze wyglądu oraz techniki zakładania. Licówki porcelanowe w większym stopniu przystosowane są do imitowania prawdziwego wyglądu szkliwa. Odbijające się od nich światło zagina się niemalże w ten sam sposób, jak w przypadku naturalnych zębów. Ponadto licówka z porcelany jest w większym stopniu odporna na powstawanie przebarwień. Licówki kompozytowe natomiast w mniejszym stopniu imitują naturalne zęby oraz są słabiej odporne na powstające przebarwienia. Skąd więc wynika ich popularność wśród pacjentów?

Decyzja na stałe?

Koronki na zęby z porcelany zakładane są przez stomatologów na stałe. Opracowanie szkliwa przed ich nałożeniem wymaga znaczącego zeszlifowania powierzchni zęba, stąd w przyszłości zdjęcie licówek jest niemożliwe. Tymczasem kompozytowa korona zęba daje swobodę pacjentowi, który w przyszłości ma możliwość jej całkowitego usunięcia.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...